Regulamin i Polityka prywatności

I WARUNKI OGÓLNE


 1. Sklep internetowy www.novaarteria.pl jest własnością  firmy Nova Arteria S.C. Dominika Guca- Krawczyk, Łukasz Krawczyk, zwanej dalej Nova Arteria,  z siedzibą w Balicach przy ul. Przemysłowej 25, posiadającej nr NIP 6751462738 oraz REGON 122423163.
 2. Korespondencję prosimy kierować na adres: Nova Arteria, ul. Przemysłowa 25, 32-083 Balice.
 3. Wszystkie towary umieszczone w ofercie sklepu www.novaarteria.pl to towary nowe.
 4. Ceny towarów są podane w polskich złotych i zawierają podatek VAT.
 5. Cenami obowiązującymi w sprzedaży są ceny podane w sklepie internetowym www.novaarteria.pl w momencie składania zamówienia przez Klienta.
 6. Do każdego wysłanego towaru załączony jest dowód zakupu.

II ZAMÓWIENIA


 1. Zakup dokonywany jest przez złożenie przez Klienta zamówienia w sklepie internetowym www.novaarteria.pl.
 2. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 3. Potwierdzenie realizacji zamówienia nastąpi w momencie przesłanie maila zwrotnego do Kupującego z potwierdzeniem dokonania zamówienia ze sklepu Nova Arteria.
 4. Przy dokonywaniu zamówienia Klient proszony jest o podanie swoich danych kontaktowych (imię i nazwisko, telefon oraz email) oraz adresu, na który ma być przesłany towar. Wszystkie przekazane dane są wykorzystywane wyłącznie celem realizacji zamówienia.
 5. W sytuacji, gdy Klient podał niepełne dane, niewystarczające do realizacji transakcji, sklep Nova Arteria skontaktuje się z Klientem celem uzupełnienia brakujących danych. W przypadku, gdy niemożliwy jest kontakt telefoniczny lub poprzez email, zamówienie nie zostanie zrealizowane, a wpłacona należność niezwłocznie zwrócona.
 6. Sklep Nova Arteria zastrzega sobie prawo dodatkowej weryfikacji złożonego zamówienia poprzez kontakt z Klientem.
 7. Klient ma prawo do rezygnacji z zamówienia lub zmiany w dowolnym momencie przed realizacją zamówienia. Celem odwołania zamówienia Klient powinien bezzwłocznie skontaktować się ze sklepem Nova Arteria wysyłając emaila na adres: sklep@novaarteria.pl lub dzwoniąc pod numer 799 104 797.
 8. W razie gdy realizacja zamówienia jest niemożliwa lub może ulec opóźnieniu z powodu braku towaru lub innych przyczyn, sklep www.novaarteria.pl poinformuje o tym niezwłocznie klienta.
 9. Towar z ekspozycji nie jest wysyłany w oryginalnym opakowaniu.
 10. W momencie złożenia zamówienia Klient dokonuje wyboru formy płatności oraz sposobu dostawy zamówionego towaru.
 11. Koszty przesyłki są pokrywane przez Klienta, zgodnie z wyborem sposobu dostawy określonym przy składaniu zamówienia. W określonych przypadkach koszty dostawy może pokryć Sklep Nova Arteria.
 12. Rozpoczęcie realizacji zamówienia następuje w momencie otrzymania wpłaty na konto Nova Arteria.
 13. Sprzedaż prowadzona jest na terytorium Polski. W przypadku sprzedaży zagranicznej prosimy o wcześniejszy kontakt ze sklepem pod adresem sklep@novaarteria.pl w celu uzgodnienia szczegółów dostawy.
 14. Towary zostaną przesłane na adres podany przez Klienta w momencie składania zamówienia.
 15. Zamówienie nieopłacone w ciągu 7 dni zostaje anulowane.

III KOSZTY PRZESYŁKI I DOSTAWA ZAMÓWIENIA


 1. Odbiór osobisty możliwy jest po wcześniejszym kontakcie ze sklepem. Odbioru osobistego można dokonać w siedzibie firmy Nova Arteria w Balicach, ul. Przemysłowa 25.
 2. Przesyłka kurierska krajowa do 20 kg- 20 zł. Pozostałe przesyłki kurierskie krajowe- cena ustalana indywidualnie
 3. Przesyłki zagraniczne - cena ustalana indywidualnie
 4. Przy każdym produkcie znajduje się informacja o terminie realizacji. W przypadku towarów dostępnych na indywidualne zamówienie, złożenie zamówienie przez Klienta oznacza zgodę na podany przy produkcie termin realizacji.
 5. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości.
 6. Klient zostanie poinformowany o sytuacji, gdy towar jest chwilowo niedostępny. W takiej sytuacji za zgodą Klienta okres dostawy może zostać przedłużony lub Klient może zrezygnować z zakupu.
 7. Termin realizacji liczony jest od momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym sklepu Nova Arteria. Termin realizacji obejmuje wyłącznie dni robocze.
 8. W przypadku stwierdzenia zniszczenia lub uszkodzenia towaru podczas transportu prosimy o natychmiastowy kontakt na adres e-mail sklep@novaarteria.pl lub pod nr tel. +48 799 104 797.

IV PŁATNOŚCI


 1. Przelew na rachunek bankowy prowadzony przez Alior Bank. 

      Numer konta: 05 2490 0005 0000 4510 8611 4817

      Dane do przelewu:

      Nova Arteria

      ul. Przemysłowa 25

      32-083 Balice

      2. Płatność za pomocą systemu płatności PayU

     3. Płatność gotówką – odbiór osobisty w siedzibie sklepu na ul. Przemysłowej 25 w Balicach.

 

V GWARANCJE I REKLAMACJE 


 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000r. O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 1, w terminie 14 dni od otrzymania zamówionego towaru konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn. 
 2. Towar wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy oraz fakturą VAT otrzymaną przy zakupie należy przesłać na adres: Nova Arteria, ul. Przemysłowa 25, 32-083 Balice.
 3. W razie skutecznego odstąpienia od zakupu, zapłacona przez Kupującego kwota tytułem zakupu towaru, zostanie przelana na jego rachunek bankowy w terminie 14 dni od otrzymania przez Sprzedawcę zwróconego towaru.
 4. Powyższe uprawnienie nie ma zastosowania do towarów wyprodukowanych na indywidualne zamówienie Klienta. W przypadku złożenia takiego zamówienia, Klient zostanie poinformowany drogą mailową o braku możliwości zwrotu towaru. Prosimy o rozważne zakupy.
 5. W przypadku stwierdzenia braków lub wad produkcyjnych towaru prosimy o odesłanie towaru wraz z pismem wyjaśniającym powód reklamacji na adres Sklepu Nova Arteria
 6. Wszystkie reklamacje będą rozpatrywane w przeciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. 
 7. Produkt uszkodzony zostanie wymieniony na nowy, a w przypadku wyczerpania towaru Klient otrzyma zwrot pieniędzy lub możliwość wyboru innego towaru w podobnej cenie.
 8. Podstawą przyjęcia reklamacji będzie załączenie dowodu zakupu (faktura VAT), a w przypadku produktów w okresie gwarancji – karty gwarancyjnej.
 9. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.
 10. Informacje dotyczące produktów prezentowanych na stronie sklepu www.novaarteria.pl są zgodne z danymi katalogowymi producentów. 

VI OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH


 1. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. zobowiązujemy się do ochrony Państwa danych osobowych. 
 2. Dokonując zamówienia poprzez sklep internetowy www.novaarteria.pl Klient zostanie poproszony o podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia. Obejmują one dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) oraz adres, na który ma być przesłany towar. Brak wymaganych danych może uniemożliwić realizację zamówienia.
 3. Zgodnie z ustawą mają Państwo prawo wglądu w swoje dane, ich poprawiania lub żądania ich usunięcia z naszej bazy danych.
 4. Kupujący może wyrazić zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych – wykorzystanie adresu poczty elektronicznej w celach marketingowych, wówczas będą do niego wysyłane informacje o promocjach i produktach.
 5. Wszystkie dane umieszczone w bazie sklepu są traktowane jako poufne i nie będą udostępniane innym podmiotom. Dane te są przetwarzane wyłącznie dla potrzeb realizacji zamówienia.

VII POSTANOWIENIA KOŃCOWE


 1. Informacje, znaki firmowe oraz zdjęcia produktów umieszczone na stronie www.novaarteria.pl stanowią własność firmy Nova Arteria, bądź też producentów oferowanych towarów. Dane producentów umieszczone są na stronie za ich zgodą. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania lub wykorzystywania ich do jakichkolwiek celów reklamowych, promocyjnych bądź innych bez zgody właścicieli.
 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31 marca 2000 r. (Dz.U. nr 22 poz.271).
 3. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.